Po odnowieniu, 20 września 2016 roku, do kościoła parafialnego powróciła przedwojenna chrzcielnica, która po II wojnie światowej używana była jako parafialna kropielnica. Od teraz, w Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, ważne naczynie liturgiczne, wzbogacone szlachetnym onyksem, za aprobatą Urzędu Celebracji Liturgicznej Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, ustawiona w centrum kościoła, na przecięciu wejścia głównego z bocznym, pełni podwójną funkcję: codziennej kropielnicy oraz chrzcielnicy, przy której dzieci otrzymują łaskę chrztu świętego.

Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli to dzieło. Serdeczne Bóg zapłać!

Uzupełnienia szlachetnym onyksem

wykonano w Zakładzie Kamieniarskim "Lastrico" u Pana Jana Ziętka w Policach.

Oryginalny tekst na chrzcielnicy w języku niemieckim:

Taufet die Kindlein zu mir kommen denn solcher ist das Reich Gottes

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, ponieważ do nich należy Królestwo Boże