14 – 16 listopada 2017r. nasza Wspólnota Parafialna przeżywała święty czas nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w kopi Obrazu Matki Bożej Ludzi Pracy – „ Solidarności”

Ten szczególny Obraz, którego historia sięga stanu wojennego, na co dzień jest przechowywany na Jasnej Górze. Był świadkiem wielu wydarzeń z historii „Solidarności” i jest związany z bł. Ks. Jerzym Popiełuszko.

Wpatrując się w Oblicze Matki Bożej chcemy prosić, by wypraszała u Syna Swego wiele łask, opiekowała się nami i naszymi zakładami pracy. Przez trzy dni szczególna modlitwa przy Matce Bożej i za Jej wstawiennictwem gromadziła nas w naszej parafialnej świątyni.

W tych dniach doświadczyliśmy radości wspólnotowego manifestowania wiary. Powierzaliśmy Maryj nasze losy, nasze życie, bo wiemy, że Najświętsza Matka najbardziej pragnie naszego zbawienia.

Matko Najświętsza módl się za nami i pomagaj nam uświęcać się przez pracę i
modlitwę.

Pani naucz nas modlić się pracą.