18 lutego 2018

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz.17.30, a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy św.o godz.13.00. Po drodze krzyżowej możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W tym tygodniu rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej. Poprowadzi je ks.Marek Pasiuk, pallotyn z Ząbek. Dzieci przychodzą na spotkania o godz.10.45-11.30 w środę, czwartek i piątek. Zaś dorosłych z Nowego Warpna zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę o godz.18.00.W Warnołęce Msze św.z nauką w czwartek o 16.30 i w sobotę o 16.00.W Podgrodziu rekolekcje w Piątek o 16.30 i w sobotę o 17.00.

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc kościołowi na misjach. Pogorzelcom przyjdziemy z pomocą 4.03. przez zbiórkę zorganizowaną przez Caritas parafialne.

5. W dalszym ciągu zachęcamy do przekazania 1% podatku na Parafialne Stowarzyszenie „Razem.”

6. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

7. Dziękuję za troskę o kościół.W tym tygodniu o przygotowanie świątyni prosimy p.Danutę Urbanowicz i Agnieszkę Witman.