15 października 2017

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

3. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach .

4. Zaproszenie na 18.10. na poświęcenie Figury Matki Bożej Fatimskiej przy siedzibie Kurii.

5.Osobom mającym urodziny,imieniny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa.

6. Dziękuję za wspólne uwielbienie Pana Boga we Mszy św.i za złożone ofiary na tacę na potrzeby naszej parafii.Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.

7. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można wziąć kartki na wypominki.Ofiary składane przy tej okazji,będą przeznaczone m.in.na AWSD w Szczecinie.

8. O posprzątanie kościoła prosimy p.Krasnodębskich i p.Grażynę Leszczyńską.