19.07.2020 - 16 Niedziela Zwykła

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary.

2. W dniach 19-26.07. obchodzimy 21 Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem ”Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”

3. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.

4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.Msza św.odpustowa w katedrze o godz.18.00 pod przewodnictwem ks.abp A.Dzięgi.

5. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w sobotę a także w niedzielę po Mszy św. Ofiary zebrane przy poświęceniu są przeznaczone na pomoc Misjonarzom, na zakup środków transportu.

6. Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielę.